top of page

Fabrika Otomasyonu

 

Yiyecek ve içecek gibi üretim hacminin büyük olduğu endüstriler, birim başına kar marjının düşük olduğu alanlardır. Buna karşı, gıda güvenliği için gereklilikler standartları sürekli yükselmektedir. Endüstri 4.0 ve dijitalleşme gibi en yeni BT ve Otomasyon teknolojilerine yoğun bir şekilde odaklanan Lacto Proses, üretim ekipmanlarınızın verimliliğini ve esnekliğini arttırmanıza yardımcı olur.

Lacto Proses Yiyecek - İçecek proses sistemleri ve yazılımları konusunda uzmanlaşmıştır. Bu alanlarda dünyanın önde gelen firmaları ile benzer teknolojiler geliştirerek, kimi zaman da bu firmaların kurmuş olduğu sistemlere yeni birimler ekleyerek mevcut tesislerin büyümesine yardımcı olmuştur. Geliştirdiği çözümlerin tamamı, uzun soluklu projelerde elde edilen deneyimlerin ve daima daha gelişmiş sistemler yaratma tutkusunun sonuçlarıdır.

Gıda Güvenliği

Otomasyon, üretim süreçlerinde insan hatası kaynaklı riskleri ortadan kaldırır.  Üretim sırasında merkezi CIP sisteminden kontrollü temizlik gibi süreçlerin otomasyonu, işlenmiş ürünlerin işlenmemiş ürünlerle istenmeyen şekilde karışması ve ürünlerin temizlik solüsyonlarına kazara karışması nedeniyle gıda ürünlerinin kirlenmesini önler.

 

İstikrarlı Ürün Kalitesi
Otomatik üretim hücreleri, küçük değişkenliklerle uzun süreler boyunca standart performans gösterir ve üretilen ürünlerde tutarlılık sunar. Süreçlerin dinamik optimizasyonu, tesisten çıkan tüm ürünlerin standartlaştırılmasına yardımcı olur. Kontrolörler, tesis yöneticilerinin tanımlanmış iş akışlarını kullanarak üretim birimlerinde ince ayar yapmalarına olanak tanır.

 

Üretim Kapasitesi Artışı
Gıda  endüstrisindeki otomasyon, günde 24 saat tutarlı bir hızda çalışan robotik sistem üretmiştir. Bu, insan emeğinin sınırlamasını ortadan kaldırır. Cihazlar yaklaşık %90 çalışma süresi gibi yüksek verimlilik rakamlarına ulaşabilir. Devam eden operasyonları etkilemeden yeni üretim süreçlerinin kurulması, tesisler genelinde kapasitenin artırılmasına yardımcı olabilir.

 

Daha İyi Üretim Kontrolü
Otomasyon sistemleri, tesilerde üretim süreçleri üzerinde hassas kontrol sunar. Bilgi yönetimi sistemleri ile  üretim verileri için otomatik raporlar oluşturarak verimlilik sağlar ve operasyonları optimize eder.

 

İzlenebilirlik
Gıda işleme tesisi yönetiminde otomasyon, ürünlerin verimli bir şekilde takip edilmesine olanak tanır. Hammaddelerin kabulünden başlayarak üretim süreci boyunca devam eden ve daha sonra tamamlanan ürünlerin toplu takibine kadar devam eden bir stok takip sistemi oluşturabilirsiniz. Raflara düşebilecek kusurlu ürünlerin daha kolay takip edilmesine ve araştırılmasına yardımcı olur.

5.jpg
14.JPG
7.jpg
bottom of page